Oznakowanie regałów i półek w magazynie

Oznakowanie półek i regałów magazynowych to najprostszy ze sposobów oznakowania adresów lokalizacji towarów czy materiałów. Ze względu na prawidłowy odczyt należy pamiętać, aby znaki (obecnie są to przede wszystkim kody kreskowe) nie były umieszczone blisko obok siebie na jednej belce.

W przypadku wysokich regałów składowania, gdzie liczba poziomów i kodów jest znaczna warto zastosować kody nadrukowane skośnie na etykietach. Etykiety lokalizacyjne z ukośnymi kodami kreskowymi zmniejszają ryzyko błędnego odczytu informacji.

Jako etykiety lokalizacyjne najczęściej przygotowujemy samoprzylepne naklejki. Często wykonujemy również etykiety magnetyczne, które są szybkie w montażu, a w przypadku reorganizacji przestrzeni magazynowej można je po prostu przenieść w inne miejsce.

Dobrą praktyką jest także stosowanie kodów kolorystycznych w oznakowaniach dla rozróżnienia obszarów przechowywania towarów i materiałów.

Jeśli zastosowanie etykiet samoprzylepnych czy magnetycznych na belkach nie jest możliwe, proponujemy umieszczenie tabliczek wykonanych z PCV, blachy ocynkowanej lub materiału kompozytowego (DIBOND), przymocowanych do nóg regałów.


Skontaktuj się z naszym doradcą technicznym…

Menu